Skąd brać próbki perfum?

Skąd brać próbki perfum. Próbki z SephoryWiele osób zastanawia się skąd można brać próbki perfum. Otóż miejsc, gdzie możemy się zaopatrzyć w próbki upatrzonych zapachów jest co najmniej kilka.

1. Perfumerie stacjonarne

Sephora

  logoss

a) kiedy nie zamierzasz nic kupić – można poprosić o próbkę zapachu, który nas interesuje, nawet jeśli nie dokonujemy żadnego zakupu. Konsultantki mogą odmówić zrobienia próbki w sytuacji, gdy nie maja dostępnego testera danego zapachu, albo w testerze zostało już niewiele perfum.

b) kiedy dokonujesz zakupu – Jeśli natomiast dokonujemy zakupu, to możemy śmiało prosić o 2-3 sztuki dowolnych próbek robionych, lub firmowych.

 W Douglasie – nie otrzymasz żadnej darmowej próbki, konsultantki dodają je jedynie do zakupu, zapewne dorzucą też coś z pielęgnacji.

2. Allegro

Skąd brać próbki perfum, blog o perfumach

 

Prawdopodobieństwo, że zakupisz podrobioną firmową próbkę jest praktycznie zerowe. Inaczej sytuacja wygląda, jeśli będzie to próbka robiona ręcznie, tzw. decant. Można wtedy natrafić na nieuczciwego sprzedawcę, który może rozcieńczać zapach w celu uzyskania większej jego ilości lub sprzedawać perfumy podrobione. Dlatego też dokonując zakupów na allegro warto kupować próbki firmowe.
 

3. Niszowe perfumerie internetowe

Jeśli szukasz jakiegoś niszowego, trudno dostępnego zapachu z pomocą przyjdzie oferta perfumerii niszowych.

Lulua logo Dostaniesz tutaj próbki lane do szklanych fiolek z patyczkiem, nabitych na białą podłużną karteczkę z wypisaną odręcznie nazwą perfum. Bardzo sympatyczny kontakt, szybka dostawa i gratisy do każdego, nawet niedużego zamówienia. Ceny próbek jak najbardziej przystępne. Jedyny minus, to nie zawsze szczelne fiolki. Na kilkadziesiąt zamówionych tam próbek, ok. 8 szt trafiło mi się z małym „przeciekiem”. Poza tym drobnym szczegółem – wszystko inne na wysokim poziomie.

 

próbki perfum Sylwia Śmiałkowska, recenzje perfum, blog

Galilu

galilu Próbki przeważnie w fiolkach z atomizerem, o pojemności 1,0 -1,2 ml. Ceny nieco wyższe niż w Lulua. Minusem jest ograniczenie ilościowe – możesz zamówić maksymalnie 10 sztuk próbek jednorazowo i nie więcej niż 3 próbki danego zapachu w całej historii swoich zamówień. Na plus – bogata oferta zapachów.

 

Quality

Quality Próbki lane lub atomizerem o pojemności ok. 1,2 ml. W zależności od wysokości Twojego zamówienia dostaniesz 1-3 gratisowe próbki. Nie można zamawiać więcej niż 1 sztukę tego samego zapachu. Na plus bardzo sympatyczna, profesjonalna obsługa.

Mood Scent Bar

 

mood

Próbki o pojemności 0,5 ml – 1 ml, w zależności od wybranego rodzaju perfum.

 

Aus Liebe zum Duft

AusLiebeZumDuft1

Jedno z większych miejsc w Europie, gdzie można zakupić próbki zapachów unikatowych. Ceny próbek są niestety spore i wahają się między 4-12 euro w zależności od marki. Otrzymujemy szczelną próbkę z atomizerem, dostarczoną w ciągu tygodnia od zamówienia.

 

Luckyscent

LuckyscentLogo tight

Chyba najpopularniejsze miejsce, bardzo duży wybór zapachów z całego świata. Są to próbki lane, pojemności ok. 0,5 – 1 ml. Czasami długo czeka się na odpowiedź od obsługi, choć na dostarczenie przesyłki do Polski wcale nie krócej.

 

Lucy

4.  Fora perfumeryjne

Tych, którzy jeszcze nie mieli okazji odwiedzić wątku o perfumach na portalu wizaz.pl oraz forum o perfumach na gazeta.pl, gorąco do tego zachęcam. Można tam wymieniać się nie tylko próbkami, ale nowymi i używanymi flakonami perfum.

The following two tabs change content below.
Sylwia Śmiałkowska
Ekspert wizerunku zapachowego i stylistka zapachowa.
 • selka

  Po Twoim wpisie nie będę miała już oporów, aby poprosić panią z Sephory o jakąś próbeczkę :))
  Zawsze wydawało mi się nie na miejscu spytać o możliwość dostania jakiejś próbki, skoro i tak nie zamierzam tam niczego kupić… może też bałam się odmowy :P

 • https://www.facebook.com/smialkowska.lifestyledesignandfragrance Sylwia Śmiałkowska

  Jak najbardziej jest na miejscu, gdyż teoretycznie najpierw trzeba przetestować zapach, zanim się go zakupi ;)

  Zresztą, o wiele bardziej komfortowo jest testować sobie perfumy w domowym zaciszu, przy użyciu małej próbeczki, niż każdego dnia lecieć do perfumerii, by popsikać się testerem…

 • selka

  Czasem tylko dziwnie patrzą na ciebie jak bierzesz flakon i zaczynasz się psikać :D Niby po to są testery, ale czasami wymowne spojrzenia pań sprzedawczyń mówią same za siebie: „no i po co się psikasz, jak i tak nie kupisz, bo cię nie stać”.

  • https://www.facebook.com/smialkowska.lifestyledesignandfragrance Sylwia Śmiałkowska

   Jeśli któraś konsultantka dziwnie patrzy, albo komentuje, kiedy ktoś używa testera zgodnie z jego przeznaczeniem, to świadczy to tylko o braku jej profesjonalizmu i dobrego wychowania.

   Wyjątkiem może być sytuacja, kiedy ktoś ukradkiem czai się przy butelce jakiegoś zapachu, rozgląda się na boki, a potem szybko psika się gdzie popadnie, byle tylko nikt nie widział… ;)))
   Mnie osobiście takie sytuacje trochę bawią. Zawsze powtarzam, że po to są testery, żeby ich UŻYWAĆ i nie trzeba się z tym kryć ;)
   Od nas tylko zależy, czy chcemy psiknąć sobie perfumy na papierek, rękę czy na szyję i żaden sprzedawca nie powinien w to ingerować.

   Możesz przyjść do perfumerii, podejść do wybranego flakonu, popsikać się i zaraz wyjść z powrotem. I nikogo nie powinno dziwić, że… testujesz perfumy.

 • VI4

  Ja tylko dodam, że:
  1) Próbki z Lulua i Mood Scent Baru nie ma ją atomizera (o tym pisałaś) – i to niestety utrudnia testowanie. Mając do wyboru zakup próbki z atomizerem i bez, lepiej wybrać tą z atomizerem.
  2) Galilu teoretycznie nalewa 1ml, w praktyce – zazwyczaj jest płynu trochę więcej.
  3) W ALZD niestety czeka się na próbki dłużej niż tydzień – mają 8 – 10 dni na wysłanie zamówienia, i zawsze kiedy zamawiałam tam próbki, czekałam dość długo. Co innego, kiedy zamawiamy flakony – są wysyłane błyskawicznie:)

 • https://www.facebook.com/smialkowska.lifestyledesignandfragrance Sylwia Śmiałkowska

  Dzięki za komentarz:)
  Co do ALZD, to chyba miałam szczęście, bo za każdym razem zamawiając próbki czekałam na przesyłkę nie dłużej niż 7 dni. Natomiast flakony, to prawda – potrafią dojść nieraz szybciej niż te dostarczane przez Pocztę Polską ;)