Gdzie najlepiej aplikować perfumy, aby było je długo czuć?

gdzie się psikać perfumami

Pamiętajmy, by nigdy nie przesadzić z ilością aplikacji. Bo wtedy zamiast zachęcać swoim zapachem będziemy odpychać innych zbytnią intensywnością. lepiej spryskiwać się perfumami kilka razy w ciągu dnia niż z rana „raz a dobrze”.

Perfumy najlepiej aplikować w najcieplejsze miejsca na naszym ciele, gdyż zapach będzie się wtedy stopniowo i długo uwalniał. Coco Chanel powiedziała kiedyś, że najlepiej aplikować perfumy w te miejsca, w które chcemy być całowani i… miała nosa. Tak naprawdę najlepszym miejscem są zazwyczaj te same miejsca, które są najbardziej wrażliwe na dotyk, czyli po prostu strefy erogenne.  Gdzie się znajdują?

Za uszami

To strefa skryta, która bardzo dobrze i długo utrzymuje zapach, jednocześnie perfumy uwalniają się wolno, przez co będzie czuć je prze długi czas.

Szyja

Kolejne świetne miejsc długo utrzymujące zapach. Szczególnie dobrze jest się skropić perfumami po dwóch stronach w okolicach tętnic, tam, gdzie krew krąży szybciej. Szyja jest tez takim punktem, który bardzo silnie reaguje na nasze zmiany nastrojów. Jeśli np. jesteśmy zdenerwowani, to perfumy będą zdecydowanie bardziej wyczuwalne.

Nadgarstki

Rękę podajesz na przywitanie i zostawiasz pierwsze wrażenie. Ręce to również najbardziej ruchliwa część ciała. Poperfumowane nadgarstki roztaczają wokół Ciebie aurę zapachu.

Kilka razy skierowano do mnie pytanie czy któryś z nadgarstków nadaje się lepiej, lewy, prawy, a może nie ma różnicy. Jest różnica i to zależy od tego czy jesteście praworęczni czy leworęczni. U osób praworęcznych, które zaaplikowały perfumy na prawy nadgarstek zapach ulotni się zdecydowanie szybciej, ponieważ ruszamy tą ręką intensywniej, więc również intensywniej zapach z tego nadgarstka będzie odparowywał. Dlatego, jeśli jesteśmy praworęczni to zastosujmy o jedną aplikację więcej niż na lewym nadgarstku wtedy to wszystko się wyrówna.

Dekolt

Szczególnie zagłębienia przy obojczykach bardzo dobrze chłoną zapach. I tu wystarczy po jednej aplikacji na każdą stronę.

Zgięcia łokci i kolan

Są jeszcze lepsze niż same nadgarstki, gdyż w przeciwieństwie do nadgarstków z których możemy podczas codziennych czynności zetrzeć zapach poprzez, w zgięciach łokci zapach nie jest narażony na pocieranie.

Inne sposoby aplikacji perfum, to :

Mgiełka zapachowa

Perfumy należy rozpylić w powietrzu nad głową i wejść w powstałą mgiełkę. Zapach rozmieści się wtedy równomiernie na całym naszym ciele, łącznie z włosami, które bardzo dobrze chłoną i utrzymują zapachy.

Aplikacja na włosy

Trzeba przyznać, iż włosy są doskonałymi pochłaniaczami zapachów. Nie proponuję jednak aplikacji perfum bezpośrednio na nie, ponieważ przez to, że zawierają alkohol mogą nam włosy przesuszyć. Jeśli już chcemy nadać swoim włosom zapachu, to rozpylmy perfumy nad głową i poczekajmy aż cząsteczki osiądą na włosach, wtedy alkohol nie przesuszy ich nadmiernie.

Bardzo ważne, aby nie stosować wszystkich sposób jednocześnie.  Z zapachem, co już zostało powiedziane, nie można przesadzić. Z rana możesz np. poperfumować się za uszami i w zgięciach łokci, a w ciągu dnia dodatkowo skropić nadgarstki.

The following two tabs change content below.
Sylwia Śmiałkowska
Ekspert wizerunku zapachowego i stylistka zapachowa.