Signature scent – czyli nasza pachnąca wizytówka

Signature Scent

Signature Scent – to zapachowa wizytówka, to pachnący podpis, zapach, którego używamy przez cały czas i z którym kojarzą nas inni.

Dobrze dobrany signature scent, to perfumy z którymi się utożsamiamy i z którym także utożsamiają nas inni. Bez względu na porę dnia, roku czy okoliczności, to aromat, który idealnie będzie podkreślał naszą osobowość i kształtował nas wizerunek. Perfumy powinny być dopełnieniem całokształtu naszej osoby i naszego stylu życia. Bywają sytuacje, że nie zawsze każdy zapach bywa odpowiedni do sytuacji czy samego stroju. Wtedy zawsze dobrze mieć jakiś inny zapach zupełnie odbiegający od signature scent, by w razie wyjątkowych okazji móc zaprezentować się odpowiednio do sytuacji.

Signature scent wcale nie musi być zapachem delikatnym, lekkim, takim, który nie będzie zwracał zbytnio uwagi otoczenia. Spokojnie możemy wybrać perfumy mocne i charakterne, jeżeli takie właśnie będą do nas najbardziej pasowały i będziemy się w nich czuć jak we własnej skórze.

Należy z kolei pamiętać, że jeśli wybraliśmy na naszą zapachową wizytówkę zapach z kategorii tych cięższych, orientalnych czy szyprowych, powinniśmy zachować umiar w aplikacji. Gdyż faktycznie w przypadku zbyt wielu psiknięć możemy być uciążliwi dla otoczenia i zamiast podkreślać nasz wizerunek, będziemy go po prostu psuli.

The following two tabs change content below.
Sylwia Śmiałkowska
Ekspert wizerunku zapachowego i stylistka zapachowa.