Jak skutecznie pozbyć się zapachu papierosów z włosów

jak pozbyć się zapachu papierosów z włosów

Włosy znakomicie chłoną wszystkie zapachy i zatrzymują je na długo. Aby pozbyć się dymu papierosowego z włosów najbardziej oczywistym i skutecznym sposobem jest oczywiście ich umycie. Pamiętajmy, że jeżeli pozostawaliśmy w otoczeniu dymu dość długo, to niekiedy jedno mycie włosów nie wystarczy i najlepiej je powtórzyć używając dodatkowo intensywnie pachnącej odżywki.

Jeśli nie mamy takiej możliwości to warto „wywietrzyć” włosy na świeżym powietrzu i delikatnie spryskać je perfumami lub najlepiej specjalnie przeznaczonymi do tego mgiełkami do włosów. Sytuację może nieco uratować również odżywka w sprayu do włosów bez spłukiwania, która w pewnym stopniu zneutralizuje zapach papierosów.

Jeśli niedługo mamy ważne spotkanie, a nie mamy przy sobie żadnych perfum, warto udać się do pobliskiej perfumerii lub drogerii i skorzystać ze stojących tam testerów. Należy rozpylić perfumy kilkakrotnie nad głowa i poczekać aż cząsteczki zapachowe połączą się z naszymi włosami. Włosy nie będą wtedy pachnieć zbyt intensywnie, a zapach papierosów zostanie zneutralizowany.

Jeśli mamy w pobliżu sklep spożywczy, z pomocą może przyjść nam zwykła cytryna. Można poprosić  ekspedientkę o przekrojenie owocu na pół.  Należy wycisnąć sok z cytryny na dłonie i równomiernie wetrzeć go we włosy.  Świeży sok, jak i skórka cytryny jest doskonałym neutralizatorem nieprzyjemnych woni.

pozbycie się zapachu papierosów

The following two tabs change content below.
Sylwia Śmiałkowska
Ekspert wizerunku zapachowego i stylistka zapachowa.