Czy testery są trwalsze od sprzedawanych perfum? Czy warto kupić tester?

czy testery perfum są trwalsze

Istnieje przekonanie, że testery są  trwalsze, aby zachęcić klienta do zakupu. Otóż testery perfum mają dokładnie taki sam skład, jak pełnowartościowy produkt przeznaczony na sprzedaż, więc nie może być ani lepszy, ani w żaden sposób gorszy od zapachu „normalnych” perfum. Stężenie oraz skład olejków zapachowych są takie same.

Poza tym oferowanie klientom do testowania perfum o innym składzie niż te sprzedawane jest prawnie zabronione.

Tester od pełnowartościowego produktu różni papierowe opakowanie, które często występuje w formie szarego, zastępczego kartonu oraz w zdecydowanej większości – brak zatyczki na flakon.

Testery perfum mają naklejki z informacją „Demonstration”, „Tester not for sale”. Czasem można spotkać flakony wyprodukowane od razu z myślą o byciu testerami, z wypisanymi na butelce nutami poszczególnych kompozycji zapachowych (występują np. u marki Dior)

Kiedy warto kupić tester?

Wtedy, kiedy chcemy wykorzystać go na swój własny użytek. Podarowanie komuś testera na prezent nie jest w dobrym tonie. Możemy również zakupić tester, kiedy chcemy zaoszczędzić pieniądze. Testery są zawsze dużo tańsze od pełnowartościowych produktów.

Pamiętajmy, że testery są także podrabiane. Dlatego radzę zachować ostrożność. O tym, na co zwracać uwagę, by nie kupić podróbki perfum na allegro napisałam tutaj.

The following two tabs change content below.
Sylwia Śmiałkowska
Ekspert wizerunku zapachowego i stylistka zapachowa.
  • Alicja Boruszyńska

    Bardzo przydatna informacja. Zawsze myślałam, ze testery są jednak wypuszczane z mocniejszą koncentracją zapachu. Kilka lat temu miałam tester Dior addict, te granatowe i jak popsikałam się nimi, to jeszcze na drugi dzień było czuć, a jak kupiłam teraz w Sephorze normalny flakonik, to zapach już nie utrzymuje się tak długo. Czy może mi Pani odpowiedzieć dlaczego? Przecież w Sephorze nie mogli mi sprzedać podróbki…

  • http://sylwiasmialkowska.pl Scent Stylist

    Perfumy Dior Addict zostały poddane reformulacji, tzn. kompozycja zapachowa uległa bardzo subtelnej zmianie. Przypuszczam, że tester był wersją jeszcze z przed tych zmian, stąd też wynika lepsza trwałość tamtych perfum. Nie ma to jednak żadnego związku z tym, że był to tester. Proszę iść do perfumerii i popsikać się obecnie dostępnym testerem Dior Addict EDP, trwałość będzie taka sama, jak w przypadku perfum, które zakupiła Pani w Sephorze.