Jak wybrać perfumy i antyperspirant na lato?

perfumy na lato najlepsze

W sezonie letnim należy postawić na świeżość. Lato pachnie owocami, orzeźwiającą wodą, morską bryzą i czystym powietrzem. Zapachy ciężkie nie będą wskazane, gdyż mogą dusić i przytłaczać zarówno właściciela, jak i otoczenie. W przypadku naprawdę upalnych dni zredukuj liczbę psiknięć do minimum.

Ciepło ciała sprawia, że perfumy będą pachnieć na naszej skórze zdecydowanie bardziej intensywnie niż w chłodniejsze dni. Dlatego, aby nie przytłaczać zapachem, nie używaj ich w nadmiarze.

Dobrym sposobem będzie również rozpylenie perfum w powietrzu i wejście w zapachową mgiełkę, dzięki czemu perfumy osiądą równomiernie na całym ciele, łącznie z włosami i będziemy pachnieć bardzo subtelnie, ale długo.

Jeśli w upały nawet świeże perfumy będą wydawać się zbyt intensywne, można z nich rezygnować i zastąpić je lżejszymi mgiełkami. Mgiełki do ciała utrzymują się średnio ok. 2-3 godzin, służą bardziej do odświeżenia ciała, ale przy okazji nadania mu również delikatnego zapachu.

Jeśli zdecydujesz się na wodę perfumowaną lub toaletową, nie używaj jej bezpośrednio przed wyjściem na słońce, gdyż alkohol zawarty w perfumach może wywołać przebarwienia na skórze.

Pamiętaj, by szczególnie latem nie mieszać ze sobą antyperspirantu i perfum o odmiennych nutach zapachowych. Podczas upałów zapachy będą rozbrzmiewać bardzo intensywnie i źle ze sobą skomponowane mogą pachnieć nieprzyjemnie.

Jeśli używasz antyperspirantów postaw albo na te bezzapachowe, albo o świeżych, delikatnych nutach. Zrezygnuj z intensywnych kwiatowych, pudrowych lub słodkich aromatów, gdyż często może być tak, że wtedy zapach antyperspirantu będzie wyczuwalny bardziej niż zapach perfum.

Latem idealnie sprawdzą się zapachy cytrusowe i wodne lub delikatnie kwiatowe. Bardziej wyrazistych perfum można spokojnie użyć wieczorem, gdy temperatura nieco spadnie.

Lista najlepszych wodnych zapachów dla kobiet dostępna jest tutaj. O najlepszych męskich perfumach na lato pisałam z kolei tu.

 

 

The following two tabs change content below.
Sylwia Śmiałkowska
Ekspert wizerunku zapachowego i stylistka zapachowa.