Marc Jacobs Mod Noir – recenzja

Mod Noir Jacobs

Marc Jacobs Mod Noir zostały zainspirowane modą lat 60-tych. Kolorystyka i wzornictwo flakonu nawołuje do stylistyki jednej z największych sieci perfumeryjnej – Sephora ( z którą to zresztą Jacobs nawiązał ostatnio bliższą współpracę).

Flakon jest nowoczesny i dość kontrastowy, a przez to na tyle ciekawy, że zachęca do sprawdzenia jego zawartości.

marc jacobs mod-noir

W Mod Noir pierwszą rolę gra ulubiony kwiat Jacobsa – gardenia, ale wcale nie mniej wyczuwalna jest także tuberoza w otoczeniu zielonych nut.

Całość to kompozycja utrzymana w dość świeżym klimacie, z przepiękną odsłoną gardenii jak elementu wiodącego w tym zapachu. Mod Noir jest jedną z lepszych propozycji na sezon letni.

Rekomendacja:

Mimo swej uniwersalności i świeżości, Mod Noir nie jest zapachem banalnym, wręcz przeciwnie. To świeżość intrygująca. Połączenie gardenii i pozostałych nut w tak udany sposób sprawia, że całość nabiera bardzo ciekawego charakteru. Tuberoza nadaje perfumom elegancji, a owoce yuzu lekkości.

To zapach, który z całą pewnością można nosić na co dzień, na wiele różnych okazji. Nie będzie męczył otoczenia, będzie zostawiał delikatnie pachnącą mgiełkę i komunikat, że kobieta nim pachnąca ceni sobie niewymuszoną elegancję.

Nuty zapachowe:

Nuty głowy:nuty zielone, klementynka i yuzu

Nuty serca: gardenia, lilia wodna, magnolia i tuberoza

Nuty bazy: piżmo, kwiat pomarańczy i nektarynka

Trwałość:

dobra, ok. 6-7 godzin

Występuje w pojemnościach:

10ml, 30ml i 50ml

Ocena:

7,5 /10

The following two tabs change content below.
Sylwia Śmiałkowska
Ekspert wizerunku zapachowego i stylistka zapachowa.