Olfactive studio: Chambre Noir, Flash Back, Still Life – recenzja

olfactive studio

 
Olfactive Studio zrodziło się z połączenia miłości do zapachu i fotografii. Pomysł zrodził się w głowie Celine Verleure, pracującej wcześniej dla Kenzo. Postanowiła ona założyć „bloga o perfumach, które jeszcze nie istnieją”
 

Czytelnicy strony mieli wpływ na cały proces powstawania zapachów, udzielając swoich sugestii i pomysłów dotyczących np. wyglądu flakonu czy kompozycji zapachowych.
Koncept nie dość, że ciekawy to jeszcze zakończony dużym sukcesem.
Celine
Inspiracją do stworzenia serii perfum stały się zdjęcia wykonane m.in przez Luca Laporte, Clemence Rene-Bazin  czy Frederica Lebain
 
Olfactive
 
flashback Sylwia
 
olfactive 3

 .

Chambre Noir

 

 .

chambre noir recenzja Sylwia Śmiałkowska LifestyleDesign&Fragrance blog o perfumach

Delikatnie dymne, skórzano kadzidlane. Raczej trwałe, choć bliskoskórne. Bardziej zgrają się z mężczyzną, który chce uchodzić za eleganckiego, ale naturalnego. Pewnego siebie, ale nie aroganckiego. Kobieta używająca Chambre Noir może sprawiać wrażenie surowej, wymagającej, dominującej. Może wprowadzać dystans między sobą a innymi.

Kategoria drzewno- kadzidlana. W klimacie Lalique Le Parfum z subtelnym dodatkiem suszonej śliwki.

.

Flash back

.

 

flashback Olfactive Studio Sylwia Śmiałkowska blog o perfumach recenzje

Mocno cytrusowe, z przeważającą nutą grejpfruta z dodatkiem rabarbaru. Minimalistyczny, orzeźwiający. Pod koniec łagodnieje i zostawia delikatną ambrowo-cedrową bazę.

Podobne do Salvatore Ferragamo Incanto Shine, Clarins Eau Des Jardins, Joy of Pink Lacoste. Pasuje świetnie zarówno do mężczyzn, jak i do kobiet. Osoby je noszące sprawiają wrażenie optymistycznie nastawionych do życia, otwartych, kreatywnych, żyjących w ciągłym ruchu, ceniących swobodę.

.

Still Life

.

 

Still Life perfum review recenzja blog o perfumach

Blisko mu do Flash back, z tym, że Still Life jest bardziej złożony i intensywny. Całość w dalszym ciągu nawiązuje do cytrusowych aromatów. Próbując przyrównać zapach do czegoś powszechnie dostępnego, to Still Life pod koniec odrobinę skłania się w stronę One Calvina Kleina, ale zdecydowanie jest bardziej soczysty. Podobnie, jak Flash Back, pasuje do osób z pozytywnym nastawieniem, swobodnych i energetycznych.

The following two tabs change content below.
Sylwia Śmiałkowska
Ekspert wizerunku zapachowego i stylistka zapachowa.
  • Ags

    Miałam kiedyś sampla Still Life i chyba muszę upolować cały flakon. Fajny zapach na lato. Może nie jest jakiś innowacyjny, ale mi się podoba.